Katılımcı Görüşleri

 

Mesleğim ve merakım nedeniyle yurt içi ve yurt dışında pek çok eğitmenin çalışmalarına (fiziksel, ruhsal veya bilişsel) katıldım ancak Duru kadar konusuna hakim, bilgili ve deneyimli eğitmene çok az rastladım. Kendisini sürekli geliştiriyor, öğreniyor ve öğretiyor. Duru, kişiye özel araştırmasını çok iyi yapıp, onun ihtiyaçlarına göre programını şekillendirebilen de bir eğitmen. Kendinizi onun ellerine güvenle teslim edebilirsiniz. Sizi, sizden daha fazla düşüneceğinden emin olabilirsiniz!

Şeniz Ünal (uzm. psk)

2013-04-15 15:13

 

Duru ve yoga ile oğlum sayesinde hamileliğim esnasında tanıştım. Yogayı Duru sayesinde sevdim sanırım. O çalışmalarımızı, muhabbetlerimizi çok özlüyorum.

Hamileliğimde yararı oldu mu diye merak edenlere: 1. ile 2. hamileliğim arasında 9 ay var. 1. hamileliğimin 3.ayından son ana kadar (hatta doğum eyleminde) yogaya devam ettim. Sırt, bacak, kasık ağrısı gibi hamilelikte en sık rastlanan sıkıntıların hiçbirini yaşamadım. 2. hamileliğimde yoga yapamıyorum ve bel ağrısının ne demek olduğunu gördüm. Siyatik ağrısı meğersem insanın hayat kalitesini sıfıra indirebiliyormuş. Hamilelikte kesinlikle tavsiye ederim yogayı ve Duruyu 🙂 Duru’nun insanı rahatlatan ses tonu ile uyumamak mümkün değil :))

Çok teşekkürler Duru. Dopdolu bir insan olduğun halde araştırmayı, öğrenmeyi hiçbir zaman bırakmamak gerektiğini de hatırlattığın için. Özlemle öpüyoruz.

Berna Urgancıoğlu

2013-11-13 11:41

 

Yaklaşık 4 yıldır pilates yapan ve genelde sahilde koşmalar, yürümelerle sporu hayatına sokan ben hayatımın çeşitli dönemlerinde yogaya yeltenip hiç denememiştim, kısmet hamilelik dönemine ve Duru Hanım’aymış 🙂

16. haftada başladım yogaya şu anda da 35’in içindeyim ve hala devam. Hamilelik süresince en çok tez canlılığımdan, fazla hareketliliğimden korkardım ama yoganın içsel sükuneti bulmamda, rahatlamamda, gevşememde çok büyük etkisi oldu, insanın sadece hamilelikte değil bence genel olarak yaşamında içe dönebilmesi, kendini dinleyip gözlemleyebilmesi çok önemli, ve yoga bunu yapabilmeniz için size o kapıyı açıyor. Şimdi hamilelik sonrası da yogaya devam etmeyi, hayatıma sokmuşken çıkarmamanın planlarını yapıyorum. Bu yüzden yoga ile tanışmama vesile olan Duru’ya ve Duru’nun o sakin sessiz dingin sesiyle, enerjisiyle beni yüreklendirdiği yogasına çok teşekkür ederim.

Elif Çağla Işık

2013-11-13 07:56

Universite senelerimden beri yogaya biraz önyargılıydım, Duru’dan yoga dersleri veriyorum maili alınca kendisine güvenim sonsuz olduğundan denemek istedim ve doğrusu ilk gün yanıma kıyafet bile almadan gittim, herhalde yapamam dedim ve yoganın bambaşka bir yüzü ile tanıştım, benim maceram daha çok yeni ama çarşamba günlerini iple çekiyorum, bugün çok zorlandım, bir şey hissedemedim dediğim gün bile günün geri kalan zamanımı bir kuş gibi hafiflediğimi hissediyorum, tüm kaslarım daha önceden kendini neden gerdinki ben seninle bir bütünüm bana iyi davran der gibi rahatlıyor ve kafamdan aşağısını hissetmiyorum. Burnumda deviasyon problemi var ve burundan nefes almam çok güç iken şu an artık fark etmeden burnumdan nefes alıp veriyorum, ama en önemlisi bu kadar kısa sürede ve bu yaşıma kadar kendim ile barışık olmayan ben, kendimi olduğum gibi kabul ediyorum, kendimi ve vucudumu hiç zorlamadan, acıtmadan neler yapabileceğimi ve sonuçlarını görüyorum ve eğer bu kısa sürede ben kendimle barıştıysam daha neler yapabilirim???? İzleyip göreceğim. Daha çok yolum var ve bu yolu bana açtığı için Duru’ya çok teşekkürler.

Meriç Onurkan Özbudak

 

Duru ve yoga ile hamileligim sirasinda tanistim. Yoga calismalarimiz dogum yapana kadar devam etti. Bu sayede rahat, hareketli ve kolay bir hamilelik gecirdim. En kisa zamanda yine Duru ile yogaya baslamayi iple cekiyorum…

Yasemin Kaya

 

 

 

Yoga ile Duru sayesinde tanıştım. Kısa sürede ve sevdirerek yogayı öğretiyor. Her ders sonunda hissettiğim şey ‘ evet, doğru adresteyim’ !

Fatma Yeşilbağ Kuş

2013-07-17 18:28

 

 

derslere severek katıldım ve her defasında huzurlu şekilde ayrıldım. maalesef hamileliğimin sonuna kadar devam edemedim ama yinede çok faydasını gördüm. sadece yapılan egsersizler değil, duru nun yansıttığı pozitif enerji bana çok yardımcı oldu! oğlum 1.haziran da normal doğum ile dünyaya geldi. duru ya ve doğum akademisine çok teşekkür ederim.

Şebnem Kara

2014-06-12 11:52

 

Görüş yazmak isterseniz ;

e-posta gönderebilirsiniz, veya

bu sayfanın sonunda yorumlara ekleyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir