Hakkımda

IYN 500 sertifikalı yoga eğitmeni

Yogaya 2002′de başladım ve çok sevdim. 2003′den beri çalışmalarına katıldığım Godfrey Devereux ve metodu Dinamik Yogadan çok etkilendim.

2006′da Zeynep Aksoy’un 200 saatlik eğitmenlik eğitiminden sonra Erich Schiffmann, Tias Little, Cyndi Lee, Sarah Powers gibi dünyada çok bilinen çok değerli eğitmenlerin eğitmenlik programlarına ve Diane Long, Richard Freeman, Edward Clark, Michael Saunders, Mirka Kraftsow, Peter Sterios, Gurmukh, Ken the rolfer, Patrick Oancia, Hart Lazer, Yogeswari, Seane Corn, Sianna Sherman, Monika Munzinger, Dave Farmer gibi bir çok değerli hoca ile inziva ve çalışmalara katıldım.
2010′da katıldığım Godfrey Devereux’nün eğitmenlik eğitimine ile 500 saatlik IYN (Independent Yoga Network) Yoga Eğitmenlik Sertifikasını aldım.
2020 yılında ise Radikal Ekolojiyi sunmak üzere eğitimlere katıldım ve sertifalarını aldım.

 

Benim için yoga, özellikle Godfrey’nin vurgulaması ile “içsel bir araştırma”. Ve bu içsel araştırmada yumuşaklık, duyarlılık ve nefesle akarken keyif, canlılık ve bütünlük ile karşılaşıyorum. Fiziksel uygulama sırasında duyarlılıkla beden için besleyici ve destekleyici hareket ve tavırları seçme alışkanlığını geliştirerek ruhu ve yaşamı beslemeyi ve desteklemeyi yoganın başlaması olarak görüyorum.

 

Halen Godfrey’nin ve diğer değerli eğitmenlerin eğitim ve kamplarına katılmaya devam ederken 2010′un başındandan beri özel ve grup derslerde yoga tecrübemi paylaşıyorum.
Yolculuğumu zenginleştiren öğretmenlere, dostlara şükranla, öğrendiklerimin en çoğunu keyifle paylaşmak dileğiyle..

 

Dinamik Yoga Eğitmenleri Listesi

Dinamik Yoga Eğitmenleri, sadece herhangi bir Dinamik Yoga çalışmasına veya Dinamik Yoga Eğitmenlik Eğitimine katılmış kişiler değildirler. Aynı zamanda; “bedenin zekasını eğitimlerinin ilk ve nihai otoritesi olarak kabul eder ve hareketi ve “Bütünlük Dinamikleri”ni yoga duruş çalışması eğitim yaklaşımlarının merkezi olarak alırlar. Dinamik Yoga Eğitim Metodunun sürekli eğitimine devam ederler.”

 

Radikal Ekolojiyi Sunanların Listesi

Radikal Ekolojiyi Sunanlar, insan deneyiminin kalitesini derinleştirmek üzere uzun yıllar somatik farkındalık ve bütünlük teknikleriyle çalışmışlardır. Sunanların uzmanlıkları, kendi uygulamalı deneyimlerinin özgünlüğüne ve adanmışlıklarına dayanmaktadır. Her biri, kapsamlı Radikal Ekoloji vizyonunu kendi benzersiz ancak tamamlayıcı yollarıyla sunarlar.

 

Dinamik Yoga Eğitim Metodu

Radikal Ekoloji Eğitimleri

 

Eğitimler

Sertifikalar

 

En sevdiğim kitaplar

En sevdiğim filmler

 

Yorumlar kapatıldı.