Çalışma Çeşitleri

 

Dinamik Yoga Herkesin kendi yogasını yapabilmesini sağlamak amacıyla temel prensiplerin öne çıkarıldığı bir çalışmadır.

Godfrey Deuvereux’nün geliştirdiği Dinamik Yoga Metodunu temel almaktadır. Bu metod yoganın temel dinamiklerini öne çıkararak, tüm yoga pozlarını yapabilmeyi sağlayan prensipleri sade ve etkin olarak çalıştırmakta, çalışmanın ilk anından itibaren yoganın tüm boyutları ile uygulanmasını desteklemektedir.

Herkese uygundur. Yeni başlayanlar ve tekniğini geliştirmek isteyenler için çok zengin ve sağlam bir temel oluşturur. Yumuşak, hassas, doğal ve yavaş ritmiyle her beden ve her tecrübe seviyesi için destekleyici ve besleyicidir.

Hamile yogası Bu çalışma sadece gebelik dönemini rahat geçirmeyi değil, aynı zamanda gebeleri doğuma ve özellikle de mümkün en müdahalesiz doğal doğuma hazırlamayı, onları gebelik yolculuklarında desteklemeyi, bedenleri ile uyum içinde olmayı ve genel yoga seanslarına katıldıklarında hareketleri kendilerine göre uyarlamayı öğretmeyi hedeflemektedir.

Faydaları hakkında bilgi için “Hamilelik ve yoga” yazısını okuyabilirsiniz.

Terapi Yogası Kas iskelet sistemine rahatlık getirmeyi amaçlayan bir çalışmadır. İskelet sistemindeki hizayı yeniden geliştirmek, yapıyı sağlamlaştırmak, hareket kapasitesini arttırmak, bedeni simetrisine döndürmek, kronik gerilimleri rahatlatmak, zayıf kasları güçlendirmek suretiyle bedeni dengeye getirmeyi ve sağlıklı hareket kalıplarını oturtmayı amaçlar. Sırt, bel, boyun ağrıları, omuz, skolyoz, siyatik problemleri, rahatlamak, gevşemek…

Viniyoga geleneğinde çalışan Gary Kraftsow’un Terapi Yogası uygulamasını temel almaktadır.

Herkese uygundur.

Eğer tespit edilmiş bir rahatsızlığınız varsa lütfen eğitimeni önceden bilgilendirin.

Freedom Style –

Özgür Akış

Erich Schiffmann’ın geliştirdiği Freedom Style Yoga’yı temel alan akışlardır.

Yoganın temel prensiplerini ve hareketleri tanındıktan sonra katılmak uygundur. Herkese uygundur, ancak 3-5 aylık Dinamik Yoga – Metod çalışması tecrübesi gerekir. Katılmak için eğitmene danışın.

Restoratif yoga Restoratif yoga, meditatif, yumuşak bir aktif gevşeme çalışmasıdır. Yumuşak nefesler ve derin gevşeme yoluyla canlandırır ve beden enerjisini artırır.

Beden, yastıklar, battaniye ve diğer donanımlarla desteklenir ve mümkün en derin gevşemeye davet edilir. Kullanılan destekler kemik ve kasları rahatlatır ve faaliyetlerini bırakmalarına fırsat sunarak sinir sisteminin sakinleşmesine izin verir ve bağışıklık sistemini güçlendirir.  …..devamı…

Bu çalışma; stresi, yorgunluğu bırakıp, derin dinlenmenin içinde canlanmak ve enerji toplamak içindir.

Meditasyon Bedensel Dinamik Meditasyon, bedenin zekasına erişimle ilgilenen ve beden – zihin – ruh ‘u bir araya getirmek suretiyle bütünlüğünü yaşamaya götüren derin bir içsel araştırma çalışmasıdır.

Herkese uygundur.

Pranayama Yoga ile örülü olarak farklı yoga nefes çalışmalarının yapılmasını içerir. Nefesin verimliliğini arttıran ve bedeni dengeleyen bir çalışmadır.

Herkese uygundur.

Özel yoga seansı Özel dikkat isteyen veya ihtiyacında olan kişiler için bire bir olarak yapılan yoga çalışmalarıdır.

Uygulamanızı güçlendirebilir veya derinleştirebilir veya yogaya ilk adımlarınızı  atmak için ihtiyacınıza uygun yapılandırılmış bire bir seanslar alabilirsiniz.

Kişisel çalışmanızı organize etmek için lütfen iletişim formunu doldurun.

Özel enerji seansı Kişiye özel, bir veya birden fazla enerji transfer tekniği uygulanan seanslardır.

40-60 dakika kadar sürer.

Yorumlar kapatıldı.