Datça’da yoga tatilinin ardından

 

“Nihayet içime sinerek bir yoga tatili düzenliyorum” diyerek ilan etmiştim.
Gerçekten de her şey şahane oldu.

.
Bodrum’dan keyifli bir feribot yolculuğuyla Datça’ya geçtim. Bu, uçakla Dalaman’a gelenler için saatler uydurulabilirse keyfli bir seçenek. Tabii rüzgar ve dalga durumunu incelemekte fayda var, zira deniz yolculğu 2 saaate yakın sürüyor.

 

Pansiyonumuzda Oral Bey ve eşi Sergül hanım bizi karşıladılar, temiz ferah ve rahat odalarımıza yerleştirdiler. Ev sahiplerimiz gönlü zengin, keyifli Datça yerlileri. İnanılmaz zenginlikteki akşam yemekleri, bahçeden toplanmış otlar ve narlarla zengin salataları, çorbaları, Oral beyin tarifi kapari salatası, sabah kahvaltılarının türlü peynir çeşitleri, taptaze otları, yumurtları, yerel zeytinleri, Sergül hanımın reçelleri şahaneydi. Bahçenin üzümleri, armutları ve her yer nar, bütün ağaçlar dolu dolu nar.

 

 

 

İlk akşama hafif bir yogayla başladık, hem yolculuk yorgunluğunu atmak, hem yogayla tanışmak üzere. Sabah seanları ise daha uzun, dinamik, özgür çalışmalar, araştırma fırsatları, arada bir karşımızda serilen denizin dalgalarını kıyıya yayılıp geri çekmesi sesi eşliğinde derinlere, bazen mavilere dalmalar…
Katılımcıların şevkle çalışmaları, her seansta zamanında hazır olmaları, iş birliği, özen ve herkesin birbirine el vermesi, gözetmesi ayrıca çok keyifli tabii. Kendimize dair, insana dair farkettik, paylaştık, katmanlar, derinlikler, sessizlikler içinde.

Karşıda sonsuzluk uzanırken ferahlıkta yoga yapmak çok özel.

 

 

Geçen hafta tatilimize denk gelen günlerde Datça için hava durumu yağışlı olarak ilan edilmesine rağmen sadece Cumartesi gecesi sabaha karşı yağmur yağıp sonra açmasıyla daha da şenlendik.

 

Seans aralarında kendimizi denize atmalar, kahveler, sohbetler, yürüyüşler, yan koyları gezmeler ile çok keyifli 5 gün yaşadık. İyi ki yapmışız. Çok keyif aldık 😊

 

 

Her şey dostlar daha güzel. Kimse ayrılmak istemeyince hemen bir sonraki buluşmamızı da planladık.

3 Ekim 2018 akşamı yine denize karşı platformumuzda eski ve yeni dostlarla buluşmak üzere sevgiyle ayrıldık. Sizleri de aramızda görmekten mutluluk duyacağız.

 

.

.

.

Datça’da yeni Yoga tatili  3-7 Ekim 2018

 

Etkinlikler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir