Dinamik Yoga Eğitim Metodu

 

Dinamik Yoga, fiziksel kapasiteleri ve tecrübeleri ne olursa olsun herkes için uygun, benzersiz bir öğrenme ve çalışma metodudur. Bunun nedeni, bedenin doğası ve tasarımını ve bedenin zihin ve ruh ile içsel ilişkisini temel almasıdır. Yoga ustası Godfridev tarafından yıllarca süren derin araştırmalar sonucunda geliştirilmiş bu metod, insan bedeninin zekası ile bütünlük içinde hareket etme güdüsüne erişir, onu destekler ve pekiştirir. Bedeninin zekasını ifade etmek ve pekiştirmek için Bütünlük Dinamiklerini ve yeniden bütünleşme (yoga) gerçekleşene kadar Bütünlüğü kullanır.

Yoga, Bütünlük Dinamiklerininin sonucu olarak hareket bazında işlevsel bütünlüğün kurulmasının yerleştirilmesi süreci olarak başlar. Yoga Hareket uygulamasının Yedi Evrensel Eyleminin tekrar edilmesi suretiyle bütünlük sinir kas yolları devreye alınarak bedenin Yapısal Bütünlüğüne dönülür. Bu, ezoterizmde Sarvangabanda olarak bilinen dikkatli eylemin tüm vücuda yayılması ile beden, zihin ve farkındalığın birleştirilmesini gerektirir. Bu da, Spiral Bütünlük Dinamiklerinin uygulanmasıyla bedenin tamamında banda’larla (kilitlerle) eşzamanlı olarak işlevsel, yapısal ve enerjisel bütünlünlüğün kurulması ile sağlanır.

Dinamik Yoga, zihni sakinleştiren, farkındalığı içeriye yönelten ve zihin-bedeni kademeli olarak ayarlayan güçlü ve tam bir Eğitim Metodudur. Hareketi, yeni bütünlük kas-sinir yolları geliştirmek için kullanarak ve sükunetin vazgeçilmez hazırlığı olarak kademeli hareket sıralamaları Vinyasa Eğitim Serileri ile tüm zihin-bedeni fiziksel olarak uyandırır, duyarlılaştırır, açar ve bütünlüğe eriştirir. Bu psikosomatik yeniden eğitim, derece derece ama güçlü bir şekilde hayatın rahatsız edici birikimlerinden zihni ve bedeni arındırır ve beden ve zihnin uyumlu hale gelmiş zekasını, bilincin parlak zekasını özgürce ve tümüyle yansıtmaya davet eder.

web

 

                                     Godfrey Devereux, Eylül 2010

 

Godfrey Devereux’nün kitapları;

Elements of Yoga (Yoganın unsurları)

Dynamic Yoga

Hatha Yoga Breath By Breath

15 Minute Yoga

Yoga Unveiled

The Little Book Of The Bandhas

The Power to Choose

 

Godfrey Devereux “Yoga Sizi İncitemez: Eğer Onu Bulabilirseniz”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir